Starten met een webshop: de 4 succesfactoren van PharmaPets

In 2018 lanceerde PharmaPets zijn e-commerceplatform voor dierenvoeding. Vier jaar later overschreed de jaaromzet van de Oost-Vlaamse start-up de kaap van 40 miljoen euro. 

IMG 3155 B

In 2018 lanceerde PharmaPets zijn e-commerceplatform voor dierenvoeding. Vier jaar later overschreed de jaaromzet van de Oost-Vlaamse start-up de kaap van 40 miljoen euro. In 2026 mikt het bedrijf op 130 miljoen euro in de drie landen waar het vandaag actief is. Het geheim? Oprichter Sven De Waele ziet vier succesfactoren

Pharmapets testimonial pdp
1: Maak werk van een unieke positionering

De markt van de dierenvoeding is immens en telt veel spelers - sommige met een miljardenomzet. Hoe maak je als startend bedrijf het verschil? “Alvast niet als copycat”, lacht Sven. “Wij zagen potentieel in het segment van dieetvoeding voor huisdieren met een medische aandoening. Mijn echtgenote en ik koppelden mijn jarenlange ervaring als pionier in e-commerce met haar kennis als dierenarts.”

“Zo ontstond een uniek concept: een onlineshop met een kwaliteitsaanbod van dierenvoedingsmerken die je alleen bij dierenartsen vindt. De gezondheid van je huisdier verbeteren, is onze focus. Het verhaal startte in onze garage. In België en Nederland sloeg de webshop meteen aan. De overname van het Franse Vetostore in 2020 zorgde mee voor spectaculaire groeicijfers. Vandaag telt ons team 17 mensen, waarvan vier dierenartsen.”

Pharmapets testimonial pdp
1: Maak werk van een unieke positionering

De markt van de dierenvoeding is immens en telt veel spelers - sommige met een miljardenomzet. Hoe maak je als startend bedrijf het verschil? “Alvast niet als copycat”, lacht Sven. “Wij zagen potentieel in het segment van dieetvoeding voor huisdieren met een medische aandoening. Mijn echtgenote en ik koppelden mijn jarenlange ervaring als pionier in e-commerce met haar kennis als dierenarts.”

“Zo ontstond een uniek concept: een onlineshop met een kwaliteitsaanbod van dierenvoedingsmerken die je alleen bij dierenartsen vindt. De gezondheid van je huisdier verbeteren, is onze focus. Het verhaal startte in onze garage. In België en Nederland sloeg de webshop meteen aan. De overname van het Franse Vetostore in 2020 zorgde mee voor spectaculaire groeicijfers. Vandaag telt ons team 17 mensen, waarvan vier dierenartsen.”

Pharmapets testimonial plp min
2: Maak slimme keuzes op basis van data

Groeien is een kwestie van juiste keuzes maken. Wat doe je wel, wat niet? “Aan onze website kunnen 1000 dingen beter”, geeft Sven toe. “Alleen, wordt de klant daar beter van? Focus op meerwaarde. Zodat de klant je blijft percipiëren als de partij met een voorsprong op de concurrenten.”

“Als pure onlinespeler kunnen wij veel meten. Data helpen ons om slimme keuzes te maken. Zo zagen wij dat contact met de dierenarts klanten motiveert om terug te komen. Die terugkerende klanten zorgen voor een belangrijke inkomstenstroom. Wij weten welke parameters daarbij echt belangrijk zijn, welke KPI’s we moeten bewaken en hoe wij de data moeten interpreteren. Op basis daarvan sturen wij onze processen bij.”

Pharmapets testimonial plp min
2: Maak slimme keuzes op basis van data

Groeien is een kwestie van juiste keuzes maken. Wat doe je wel, wat niet? “Aan onze website kunnen 1000 dingen beter”, geeft Sven toe. “Alleen, wordt de klant daar beter van? Focus op meerwaarde. Zodat de klant je blijft percipiëren als de partij met een voorsprong op de concurrenten.”

“Als pure onlinespeler kunnen wij veel meten. Data helpen ons om slimme keuzes te maken. Zo zagen wij dat contact met de dierenarts klanten motiveert om terug te komen. Die terugkerende klanten zorgen voor een belangrijke inkomstenstroom. Wij weten welke parameters daarbij echt belangrijk zijn, welke KPI’s we moeten bewaken en hoe wij de data moeten interpreteren. Op basis daarvan sturen wij onze processen bij.”

3: Selecteer zorgvuldig je e-commerceplatform

E-commerce is vaak een groeiversneller. Kies daarom voor een platform dat je strategie langdurig kan ondersteunen. “Onze eerste webshop lieten wij bouwen met Magento Open Source, basic en low-budget”, herinnert Sven zich. “Alles wat ik zélf kon doen, deed ik zelf. Ik ben trouwens nog altijd actief op de Magento-marktplaats. Je vindt er duizenden thema’s en extensies. Leerrijk, een aanrader.”

“Bij onze internationale doorbraak stapten wij over op het betalende licentiemodel van Magento Commerce. Dat is schaalbaar, beter beveiligd en biedt inzicht in alle relevante KPI’s. Het biedt betere tools voor klantenbinding en segmentatie. Dat helpt ons evolueren van een op transacties gerichte webshop naar een relationeel platform. Onze dierenartsen delen tips & tricks of werken een plan voor gezonde voeding uit op maat van je huisdier. Binnenkort bieden wij eerstelijnsadvies met consultaties via videocall en chat. Wij implementeerden een Magento-extensie voor abonnementen. Drie maanden na de lancering zorgen die voor 25% van de omzet in Nederland.”

Met de integratie van Vetostore beheert PharmaPets nu vier webshops - allemaal aangestuurd vanuit één Magento-motor. Met de groei wordt het productbeheer complexer. Pimcore centraliseert alle productinformatie en is de single source of truth.

IMG 3142 b
4: Ga voor de long run met medewerkers en partners

“Kies medewerkers en partners die de lat hoog leggen en gaan voor de long run”, adviseert Sven. Zijn team is een gezonde mix van veel ervaring, jeugdig enthousiasme en werkkracht. Ook bij de partnerkeuze is langetermijnengagement belangrijk. Met Studio Emma werkt Sven samen sinds 2010. “Hun Magento- en Pimcoreteam is opvallend stabiel. Heel wat sleutelmensen waren er 13 jaar geleden al bij. Zij weten waar wij vandaan komen en waar wij naartoe willen. Zij denken mee. Wij weten precies van elkaar wat wij kunnen en wat wij van elkaar mogen verwachten. We zijn transparant met elkaar over plannen, ambities en geleverde prestaties. Wederzijdse verstandhouding is goud waard.”

IMG 3142 b
4: Ga voor de long run met medewerkers en partners

“Kies medewerkers en partners die de lat hoog leggen en gaan voor de long run”, adviseert Sven. Zijn team is een gezonde mix van veel ervaring, jeugdig enthousiasme en werkkracht. Ook bij de partnerkeuze is langetermijnengagement belangrijk. Met Studio Emma werkt Sven samen sinds 2010. “Hun Magento- en Pimcoreteam is opvallend stabiel. Heel wat sleutelmensen waren er 13 jaar geleden al bij. Zij weten waar wij vandaan komen en waar wij naartoe willen. Zij denken mee. Wij weten precies van elkaar wat wij kunnen en wat wij van elkaar mogen verwachten. We zijn transparant met elkaar over plannen, ambities en geleverde prestaties. Wederzijdse verstandhouding is goud waard.”

Menu

NLEN